Attention! This site is the Cell-Cup 2017 competition! The 2020 competition can be found here!

Cell-Cup

Cell-Cup 2017 Veszprém
International Handball Festival

06-12. 08. 2017

MA-MU18

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Balatonfüredi KSE "A" MU18 HUN 3 20 6
2 Veszprémi KKFT MA HUN 3 25 4
3 HRVATSKI RUKOMETNI KLUB GORICA MU18 HRV 3 -18 2
4 Wilrijk - Uilenspiegel MU18 BEL 3 -27 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Várpalotai Bányász Sportkör MA HUN 3 21 6
2 Kuwait MU18 KWT 3 9 4
3 SZESE Győr MU18 HUN 3 -16 2
4 UKS Lider Swarzedz MU18 POL 3 -14 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 FRISCH AUF! Göppingen MU18 DEU 3 28 5
2 Balatonfüredi KSE MA HUN 3 12 5
3 RÉV-MIKOLIK MU18 HUN 3 -13 2
4 HK AGRO Topoľčany MU18 SVK 3 -27 0

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 SPR Wisla Plock MA POL 4 42 8
2 SKP Frýdek-Místek MU18 CZE 4 17 6
3 Balatonfüredi KSE "B" MU18 HUN 4 -5 4
4 Pick Szeged MU18 HUN 4 -28 2
5 HSG Dietmannsried/Altusried MU18 DEU 4 -26 0

E csoport (group) MU18 9-13

# Team Nationality Games +/- Point
1 HK AGRO Topoľčany MU18 SVK 4 47 8
2 Pick Szeged MU18 HUN 4 -5 4
3 HSG Dietmannsried/Altusried MU18 DEU 4 -4 4
4 UKS Lider Swarzedz MU18 POL 4 -17 2
5 Wilrijk - Uilenspiegel MU18 BEL 4 -21 2

G csoport (group) MA 1-4

# Team Nationality Games +/- Point
1 Balatonfüredi KSE MA HUN 3 18 6
2 Várpalotai Bányász Sportkör MA HUN 3 -5 4
3 Veszprémi KKFT MA HUN 3 -5 2
4 SPR Wisla Plock MA POL 3 -8 0

MU12

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Sárospataki Torna Club Kézilabda Szakosztály MU12 HUN 4 36 8
2 zhonghe elementary school MU12 TWN 4 41 6
3 Éles Kézilabda Iskola SE MU12 HUN 4 -15 4
4 Ajkai Trampolin Sportegyesület MU12 HUN 4 -29 2
5 TS Zew I Świebodzin MU12 POL 4 -33 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Pick Szeged MU12 HUN 4 29 8
2 Alsóörsért Közalapítvány MU12 HUN 4 21 6
3 HC Visé BM ASBL "B" MU12 BEL 4 5 4
4 ACS TRANSILVANIA BRASOV MU12 ROU 4 -13 2
5 UKS Lider Swarzedz MU12 POL 4 -42 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Veszprémi KKFT MU12 HUN 4 52 8
2 SG Krems/Langenlois MU12 AUS 4 -9 6
3 Debreceni SC-SI MU12 HUN 4 -2 4
4 HC Visé BM ASBL "A" MU12 BEL 4 -17 1
5 PSN Zrt. MU12 HUN 4 -24 1

D csoport (group) 1-6

# Team Nationality Games +/- Point
1 Veszprémi KKFT MU12 HUN 2 19 4
2 Sárospataki Torna Club Kézilabda Szakosztály MU12 HUN 2 -5 2
3 Alsóörsért Közalapítvány MU12 HUN 2 -14 0

E csoport (group) 1-6

# Team Nationality Games +/- Point
1 zhonghe elementary school MU12 TWN 2 4 4
2 SG Krems/Langenlois MU12 AUS 2 1 2
3 Pick Szeged MU12 HUN 2 -5 0

Helyosztó (Place) 10-12

# Team Nationality Games +/- Point
1 HC Visé BM ASBL "A" MU12 BEL 2 18 4
2 Ajkai Trampolin Sportegyesület MU12 HUN 2 -1 1
3 ACS TRANSILVANIA BRASOV MU12 ROU 2 -17 1

Helyosztó (Place) 13-15

# Team Nationality Games +/- Point
1 PSN Zrt. MU12 HUN 2 25 4
2 TS Zew I Świebodzin MU12 POL 2 -12 2
3 UKS Lider Swarzedz MU12 POL 2 -13 0

Helyosztó (Place) 7-9

# Team Nationality Games +/- Point
1 Debreceni SC-SI MU12 HUN 2 16 4
2 Éles Kézilabda Iskola SE MU12 HUN 2 -2 2
3 HC Visé BM ASBL "B" MU12 BEL 2 -14 0

MU14

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Achalm-Nagold MU14 DEU 4 61 8
2 TS Zew I Świebodzin MU14 "A" csapat POL 4 26 6
3 Cocks Riihimäki MU14 FIN 4 17 4
4 Éles Kézilabda Iskola Se "A" MU14 HUN 4 -33 2
5 CSS DINAMO BRASOV MU14 ROU 4 -71 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 FRISCH AUF! Göppingen MU14 DEU 4 20 8
2 TAI-JIA JUNIOR HIGH SCHOOL MU14 TWN 4 15 6
3 Alsóörsért Közalapítvány MU14 HUN 4 7 4
4 C.S. Sporting Ghimbav MU14 ROU 4 -17 2
5 Fjellhammer IL MU14 NOR 4 -25 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Debreceni SC-SI MU14 HUN 5 94 10
2 Éles Kézilabda Iskola Se "B" MU14 HUN 5 79 8
3 HC Visé BM ASBL MU14 BEL 5 20 6
4 HRVATSKI RUKOMETNI KLUB GORICA MU14 HRV 5 -46 4
5 Jinjiacao Primary School Handball Team MU14 CHN 5 -47 2
6 ŠKH AGROKARPATY PEZINOK MU14 SVK 5 -100 0

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Éles Kézilabda Iskola Se "C" MU14 HUN 5 82 10
2 Pick Szeged MU14 HUN 5 76 8
3 SG Krems/Langenlois MU14 AUS 5 28 6
4 Kyndil Torshavn MU14 FRO 5 -34 4
5 HSG Dietmannsried/Altusried MU14 DEU 5 -86 2
6 TS Zew I Świebodzin MU14 "B" csapat POL 5 -66 0

E csoport (group) 17-22

# Team Nationality Games +/- Point
1 CSS DINAMO BRASOV MU14 ROU 2 5 4
2 Jinjiacao Primary School Handball Team MU14 CHN 2 15 2
3 ŠKH AGROKARPATY PEZINOK MU14 SVK 2 -20 0

F csoport (group) 17-22

# Team Nationality Games +/- Point
1 Fjellhammer IL MU14 NOR 2 15 4
2 HSG Dietmannsried/Altusried MU14 DEU 2 -11 2
3 TS Zew I Świebodzin MU14 "B" csapat POL 2 -4 0

MU16

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Éles KISE MU16 HUN 5 49 10
2 URK ,,STUDENTSKI GRAD MU16 SRB 5 66 8
3 Várpalotai Bányász Sportkör MU16 HUN 5 20 6
4 MTV Altlandsberg MU16 DEU 5 -19 3
5 Qingdao № 15 Senior HIgh School MU16 CHN 5 -48 2
6 Wilrijk - Uilenspiegel MU16 BEL 5 -68 1

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Ros IL MU16 NOR 5 49 10
2 HRVATSKI RUKOMETNI KLUB GORICA MU16 HRV 5 2 8
3 Balatonfüredi KSE MU16 HUN 5 29 6
4 Kézilabda Klub Ajka MU16 HUN 5 -8 4
5 UKS Lider Swarzedz MU16 POL 5 -22 2
6 Chinese YMCA College (Hong Kong) MU16 HKG 5 -50 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Pick Szeged MU16 HUN 5 58 9
2 Kuwait MU16 KWT 5 33 8
3 Vöslauer Handballclub MU16 AUS 5 21 6
4 SKP Frýdek-Místek MU16 CZE 5 3 5
5 HC Visé BM ASBL MU16 BEL 5 -49 2
6 CSS DINAMO BRASOV MU16 ROU 5 -66 0

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Veszprémi Kézilabda Kft MU16 HUN 5 68 10
2 FRISCH AUF! Göppingen MU16 DEU 5 62 8
3 ISK Székelyudvarhely MU16 ROU 5 32 6
4 TAI-JIA JUNIOR HIGH SCHOOL MU16 TWN 5 -16 4
5 Sárospataki TC MU16 HUN 5 -69 2
6 Kyndil Torshavn MU16 FRO 5 -77 0

WA-WU18

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Szekelyudvarhelyi NKK WA ROU 8 76 14
2 MOSM Tychy WU18 POL 8 19 12
3 VfL Günzburg WU18 DEU 8 68 12
4 Büki TK WA HUN 8 14 10
5 Veszprém Pannon Sport Egyesület WA HUN 8 8 9
6 KISVÁRDAI KÉZILABDA CLUB WU18 HUN 8 -19 7
7 ACS TRANSILVANIA BRASOV WU18 ROU 8 -26 6
8 Malta WA MLT 8 -52 2
9 Wilrijk - Uilenspiegel WU18 BEL 8 -88 0

WU12

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Győri Audi ETO KC - Ikervár WU12 HUN 3 80 6
2 Békéscsabai ENKSE WU12 HUN 3 7 4
3 Qingdao Zhenjiang RPS WU12 CHN 3 -51 2
4 Gödöllői SE WU12 HUN 3 -36 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 VSK Dunaszerdahely "A" WU12 SVK 3 44 6
2 Siófok KTC KFT WU12 HUN 3 19 4
3 Debreceni SC-SI "B" WU12 HUN 3 -14 2
4 ACS TRANSILVANIA BRASOV WU12 ROU 3 -49 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Kézilabda Szeged SE WU12 HUN 3 31 5
2 Budaörs Handball WU12 HUN 3 19 5
3 cheng zhou elementary school WU12 TWN 3 -11 2
4 VSK Dunaszerdahely "B" WU12 SVK 3 -39 0

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Debreceni SC-SI "A" WU12 HUN 3 36 6
2 Ajkai Trampolin Sportegyesület WU12 HUN 3 14 4
3 Váci NKSE WU12 HUN 3 -4 2
4 Kyndil Torshavn WU12 FRO 3 -46 0

WU14

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Nemzeti Kézilabda Akadémia WU14 HUN 4 48 6
2 Angyalföldi Sportiskola WU14 HUN 4 23 6
3 XINZHUANG JUNIOR HIGH SCHOOL WU14 TWN 4 16 6
4 Kézilabda Klub Ajka WU14 HUN 4 -39 2
5 CSM Fagaras WU14 ROU 4 -48 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Bajnok DSE Nemesvámos WU14 HUN 4 74 8
2 Váci NKSE "B" WU14 HUN 4 19 6
3 TAMÁSI KC WU14 HUN 4 3 4
4 Medve-tó KK WU14 ROU 4 -31 2
5 Sport school 3 - Strimkiy Miach WU14 UKR 4 -65 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Gödöllői SE WU14 HUN 4 42 8
2 Kyndil Torshavn WU14 FRO 4 25 6
3 ISK Udvarhely WU14 ROU 4 -29 2
4 AFKC - Várpalota WU14 HUN 4 -16 2
5 Váci NKSE "A" WU14 HUN 4 -22 2

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Debreceni SC-SI WU14 HUN 5 88 10
2 VSK Dunaszerdahely WU14 SVK 5 32 8
3 Dorogi Egyetértés Sportegyesület WU14 HUN 5 -20 6
4 MOSM Tychy WU14 POL 5 -15 4
5 Veszprém Pannon Sport Egyesület WU14 HUN 5 -23 2
6 ACS TRANSILVANIA BRASOV WU14 ROU 5 -62 0

E csoport (group) 17-21

# Team Nationality Games +/- Point
1 Sport school 3 - Strimkiy Miach WU14 UKR 2 6 4
2 Veszprém Pannon Sport Egyesület WU14 HUN 2 6 2
3 ACS TRANSILVANIA BRASOV WU14 ROU 2 -12 0

WU16

A csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 ACS TRANSILVANIA BRASOV WU16 ROU 3 18 6
2 MTK Budapest WU16 HUN 3 20 4
3 HSG Dietmannsried/Altusried WU16 DEU 3 -5 2
4 GAMOS VALLES UAMZH WU16 MEX 3 -33 0

B csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Angyalföldi Sportiskola WU16 HUN 3 13 6
2 XINZHUANG JUNIOR HIGH SCHOOL WU16 TWN 3 31 4
3 Sport school 3 - Strimkiy Miach WU16 UKR 3 -11 2
4 Kézilabda Klub Ajka WU16 HUN 3 -33 0

C csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 Dorogi Egyetértés Sportegyesület WU16 HUN 3 15 5
2 ISK Udvarhely WU16 ROU 3 4 4
3 Chung Lun Junior High School WU16 TWN 3 -7 3
4 Wilrijk - Uilenspiegel WU16 BEL 3 -12 0

D csoport / group

# Team Nationality Games +/- Point
1 HC Visé BM ASBL WU16 BEL 3 50 6
2 CSS Petrosani WU16 ROU 3 6 4
3 Israel WU16 ISR 3 -22 1
4 KISVÁRDAI KÉZILABDA CLUB WU16 HUN 3 -34 1